Czy te leki, które zażywam mogą przyczyniać się do problemów z odchudzaniem?

Witam. Proszę o pomoc w schudnięciu. Mam 18 lat, 165 cm wzrostu i ważę 67 kg. Największy problem tkwi w udach i na brzuchu - nie znoszę tych miejsc w sobie. Mam już dość swojego wyglądu, chciałabym być tak samo atrakcyjna jak inne kobiety w moim wieku. Od 6 lat choruję na niedoczynność tarczycy wywołaną przez zapalenie tarczycy i biorę Euthyrox 50 (poniedziałek-piątek) oraz Euthyrox 25 (sobota-niedziela). Mam również epilepsję przejściową od 13 roku życia i zażywam przez to takie leki jak: Sabril 250 , Tegretol 400 i Cezarius 750 (codziennie). Mało ćwiczę, to fakt, ale staram się ruszać jak najwięcej. Ćwiczę dwa razy w tygodniu na rowerku stacjonarnym już przez 4 miesiące, ale efektów nie widać. Mam problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów od dłuższego czasu... bardzo proszę o pomoc. PS Czy te leki, które zażywam mogą przyczyniać się do problemów z odchudzaniem?

Witam serdecznie,
leki, które Pani przyjmuje mają wpływ na odchudzanie. Ponadto problemy z tarczycą zwalniają metabolizm. Powinna Pani zastosować dietę zalecaną przy chorobach tarczycy, tj. bogatą w jod a ubogą w związki, ograniczające jego wchłanianie obecne np. w brokułach, szpinaku, rzepie itp.
Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to układam też indywidualne diety przez Internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk