Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te objawy mogą być skutkiem tężyczki?

Witam proszę o poradę bo już nie mam siły otóż niby stwierdzono u mnie nerwice lękowa miewam napady leku z różnymi objawami otóż które nasilają mój lek i obawy o zdrowie. USG ok krew ok tarczyca ok.Ciagle myślę że jednak nie wszystko trzeba zwalac na nerwice. Doszły mu objawy takie jak parestezje na ciele ciągle fascykulacje mięśni uczucie ich wibrowania napięcie mięśni pleców i szczęki magnez wapń potas żelazo w normie.Czyralam o tezyczce bardzo się boje ze to może być właśnie to
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, chyba już Panu radziłem aby udał się Pan do psychoterapeuty specjalisty od stresu i zaburzeń lękowych - w ostateczności zapraszam na Skype. Pisze Pan, że potas i wapń w normie - więc to nie tężyczka tylko symptomy nerwicy lękowej lub hipochondrycznej którą powinien pan leczyć psychoterapeutycznie. Poza tym co to znaczy "niby stwierdzono". ?

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/ http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf Pozdrawiam serdecznie

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Zaburzenia lękowe objawiają się pod różnymi postaciami i maja ogromny wpływ na całe życie chorego m.in. utrudnia ocenę rzeczywistego zagrożenia, nie pozwala na samoregulację emocjonalną oraz może prowadzić do pojawienia się nieuzasadnionych fizjologicznie objawów somatycznych. To co łączy te wszystkie problemy to lęk (nie mylic ze strachem) i to on wpływa na trudności w funkcjonowaniu. Sugerują kontakt z psychoterapeutą celem pracy nad tym problemem. Możliwe, że dobrym pomysłem było jednocześnie udać się do psychiatry, ale może to Pani ustalić także z terapeutą, co będzie najlepszym rozwiązaniem.

Psychoterapeuta pracujący w podejściu integracyjnym.
0

Jeżeli ma Pani wątpliwości i chce Pani wyjaśnić czy objawy są skutkiem tężyczki proszę wykonać ischemiczną próbę tężyczkową ( pracownia EMG)

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy