Czy te objawy mogą oznaczać raka piersi?

Nie mam jeszcze skończonych 15 lat i od kilku tygodni odczuwam mocny ból prawej piersi - w okolicy sutka mam dość duże zgrubienie i w dotyku czuję dużą kulkę - guz? Przy każdym lekkim dotyku boli, nawet i bez dotyku. Nie daję rady nosić stanika, bo ból się nasila. Co powinnam zrobić? Czy to może być rak piersi?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

W okresie dojrzewania mogą w piersiach być wyczuwalne różne zgrubienia i nierówności, co jest związane z rozwojem tkanki gruczołowej (która w przyszłości produkuje mleko do karmienia dziecka). Bolesne zgrubienie może świadczyć natomiast o stanie zapalnym.

Myślę, że warto byłoby, aby zbadał Cię Twój lekarz pediatra, który oceni, co może być przyczyną bólu i zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie