Czy te objawy mogą świadczyć o chorobie nowotworowej?

Witam, mam 23 lata. Od dłuższego czasu czuję się bardzo źle. Mianowicie jestem bardzo osłabiona, obolała z byle powodu robią mi się siniaki na ciele, mam zaburzenia widzenia. Jestem bardzo szczupła, mimo że dość dużo jem. Moje samopoczucie utrudnia mi funkcjonowanie na co dzień. Ne dbam też o dietę. Nie chcę panikować, ale bardzo dużo się czyta o nowotworach, że sama się zaczynam obawiać. Proszę o poradę
23 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Zachęcam do lektury artykułów na naszych stronach dotyczących białaczek. Do rozpoznania białaczki konieczne jest przede wszystkim: rozmowa z lekarzem, czyli tzw. wywiad, w którym pacjent opowiada o swoich dolegliwościach, badanie pacjenta oraz badania krwi - przede wszystkim morfologia krwi. Objawy jakie Pani opisuje są niecharakterystyczne, mogą być zarówno oznaką lekkich jak i ciężkich schorzeń, więc trudno szacować u Pani prawdopodobieństwo występowania poważnej choroby.
Proponuję aby Pani zgłosiła się do swojego lekarza rodzinnego, który pokieruje diagnostyką i wyjaśni ewentualną przyczynę dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie