Czy te objawy mogą wskazywać na arytmię serca?

Witam! Mam 24 lata. Od kilku lat odczuwałam takie uciski w sercu, jakby dłuższą pauzę, od kilku miesięcy zdarza się to częściej. Mniej więcej od 4 miesięcy czuję ucisk w klatce piersiowej i mam duszności, bez większej przyczyny po prostu czuję jakby ktoś siedział mi na klatce piersiowej. Te "pauzy" się nasiliły, ostatnio nawet po kilka razy dziennie, kiedy to się dzieję nie mogę oddychać i zaraz po tym miewam zawroty głowy. Moja Pani doktor zrobiła mi echo i mówi, że nie ma potrzeby dalszego badania, choć mówiłam jej, że to się dzieje tylko czasem w ciągu dnia bez przyczyny. Jakie badania powinnam wykonać by przekonać ją aby wysłała mnie do kardiologa? Nie mam możliwości wykonania holtera prywatnie, a wiem, że to chyba jedyne badanie, które może wykazać o co chodzi z tymi pauzami. Znajomy lekarz po osłuchaniu mnie stwierdził, że pierwsze uderzenie serca jest za słabe i to może być przyczyną. Czy może to być arytmia serca? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Najbardziej odpowiednim badaniem będzie holter , sadze ze znajomy kardiolog powinnienem pomoc co do holtera....