Czy te objawy mogą wskazywać na boreliozę?

Mój tata miał kleszcza. Po jego wyjęciu, po kilku tygodniach w tym miejscu pojawił się guzek. Drugi pojawił się kilka centymetrów dalej. Są bardzo zaczerwienione, bolą i swędzą.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Objawy, które Pani opisuje, nie są specyficzne dla boreliozy. W ogóle nie wiązałabym tych zmian z ukłuciem przez kleszcza. Polecam wizytę u dermatologa.