Czy te objawy mogą wskazywać, że mam impotencje?

Witam. Mam 22 lata, miałem dziewczynę z którą się rozstałem, bo nie mogłem utrzymać wzwodu bądź nie osiągałem wzwodu. Od tego momentu myślę, że jestem impotentem chociaż nie wiem czy to na tle psychicznym czy fizycznym. Im więcej o tym czytam tym bardziej myślę, że coś ze mną jest nie tak. Bardzo rzadko miewam poranną erekcję (nie wiem czy normalny facet ma poranną erekcje każdego ranka), czasami podczas masturbacji osiągam wzwód tylko na chwile (tzn. podczas oglądania filmów pornograficznych i lekkiego "masażu" erotycznego mam erekcje lecz gdy wstaję i idę dokończyć robotę erekcja zanika a czasami nawet podczas oglądania filmów porn. nie mam erekcji, ale to rzadko) kolejnym niepokojącym mnie objawem jest to, że czasami czuję niemoc, pomimo podniecenia lub dostaje tylko lekkiego wzwodu i aby go wzmocnić muszę zacząć "masaż". Dodam, że nie pale papierosów , alkohol spożywam ale nie nazbyt często, nie jestem gruby i nie zażywam żadnych lekarstw.

Witaj,
przyczyn zaburzeń erekcji może być wiele. Częstym powodem braku wzwodu w sytuacji kontaktu intymnego z partnerką jest nadmierna masturbacja. Prowadzi ona do obniżenia progu wrażliwości na bodźce i w rezultacie - utrudnień w osiąganiu erekcji.
Inną, powszechną przyczyną tej dolegliwości jest towarzyszący stres lub nagłe, nerwowe sytuacje. Na jakość wzwodu istotny wpływ ma również odpowiednia dieta, prawidłowe nawyki żywieniowe.
Jeżeli ograniczenie masturbacji lub regulacja trybu życia nie odniosą pożądanego efektu, zalecam kontakt ze specjalistą urologiem. Być może przydatna będzie również konsultacja psychologiczna.
Pozdrawiam