Czy te objawy na pewno znikną po dłuższym stosowaniu leku?

W ramach leczenia silnych stanów lekowych została mi wypisana pregabalina 150mg (75 mg rano i 75 wieczorem). Pare dni temu chciałam zacząć leczenie, wzięłam 75 mg na wieczór. Zasnęłam bez żadnego problemu, jednak w środku nocy obudziło mnie bicie serca, uczucie derealizacji, silny lęk, problem z mowa, zaburzeni równowagi i różne wizje przed oczami, kolorowe światła i szybko migające obrazy. Rano natomiast czułam się bardzo dobrze, obudziłam się bez lęków i miałam bardzo dobry nastrój, na wieczór wrócił niepokój. Lekarz poinformował mnie o możliwych skutkach ubocznych leku, ale zapewnił ze znikną po dłuższym czasie, nie jestem jednak przekonana. To silne doznania martwię się o ewentualne następstwa w postaci problemów ze snem. Czy te objawy napewno znikną po dłuższym stosowaniu? Czy zwyczajnie mój organizm źle reaguje na te substancje i długość stosowania nic nie zmieni. Boje się o pogorszenie się mojego stanu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym pozostawienie leczenia jak dotychczas jeszcze przez dwa tygodnie. Jeśli te dolegliwości nadal będą się utrzymywać to wtedy radziłbym wizytę kontrolną u psychiatry. Pozdrawiam.