Mężczyzna , 28 lat Witam, 2 dni po seksie oralnym (strona bierna) objawy zapalenia cewki moczowej (pieczenie, wydzielina). Posiew moczu jałowy, wymaz z cewki nie wykazał bakterii. Rozumiem iż wykluczyłem rzeżączkę która wyszła by w wymazie? Objawy chyba nie pasują do kiły lub grzybicy? Następne badania to metodą pcr chlamydie, ureaplasmy i mycoplasmy. Czy po upływie 2 tygodni od stosunku mogę już wykonać te badania? Czy mój dotychczasowy tok rozumowania się zgadza? Jakie są rokowania w leczeniu chlamydii?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie bakteriologiczne moczu – Badanie bakteriologiczne moczu to inaczej posiew moczu. Jest to badanie wykonywane w celu stwierdzenia obecności bakterii zawartych w próbce moczu, poprzez namnażanie ich na specjalnych pożywkach. Dzięki temu możliwe jest rozpoznanie rodzaju bakterii odpowiedzialnego za rozwój infekcji układu moczowego.
  • Choroby zakaźne i pasożytnicze – Choroby zakaźne stanowią duże zagrożenie, zwłaszcza dla dzieci. Niektóre z chorób objęte są obowiązkowymi szczepieniami. Choroby zakaźne to inaczej choroby infekcyjne. Następstwem zakażenia jest złamanie bariery ochronnej, czyli odporności organizmu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat