Czy te objawy rzeczywiście mogą mieć związek z nerwicą?

Witam! Mam 23 lata i od miesiąca duszności , nerwy które nakręcają się w koło i wtedy czuje się jeszcze słabiej , zrobione echo serca , tomografia , drożność żył , usg brzucha i wszystko ok. Zrobiona krew i 1,74 neutrocyty i wapń 10.4 przy normie 10.02 a neutrocyty przy normie 2.0 a % norma 45 a u mnie 45,9 Stwierdzona również tezyczka tydzien temu. Wydaje mi się ze jestem przewiany - ciągnie szyja i czasami za uchem obrazu samo ucho - jeżdżę duzo w klimie i na motocyklu - w nocy katar się pojawia jakby od zator Czy to może byc nerwica ? Od ok 1-2 msc czułem takie objawy duszności kołatanie serca ale od jakiegoś czasu się uspokoiło jak biorę magnez , potas i kurkumę oraz pije krople i melisę Pomocy

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Opisane przez Pana symptomy wstępnie wskazują na zaburzenia nerwicowo-lękowe, co jest wskazaniem do bezpośredniej konsultacji diagnostycznej pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, pracującego w paradygmacie poznawczo-behawioralnym - do rozważenia czego zachęcam.

Z życzeniami dla Pana satysfakcjonującego samopoczucia,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, opisane przez Pana objawy świadczą raczej o niedoborach witamin i minerałów niż o schorzeniach natury psychologiczniej (w tym zaburzeń nerwicowych). Warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym i uzupełnić sposób suplementacji zgodnie z jego wskazówkami. Leczenie wymaga regularności w zażywaniu suplementów (głównie wapnia, magnezu i potasu) i czasu - dopiero po około miesiącu można zauważyć znaczącą poprawę. Tężyczka to schorzenie wiążące się z nieprawidłowym (zbyt słabym) wchłanianiem do organizmu wapnia. Jego niedobory w organizmie, mogą wiązać się zarówno z uczuciem duszności, odczuwaniem ograniczonej ruchomości niektórych partii ciała, zaburzeniami czucia. Nie pisze Pan o konkretnych sytuacjach albo zdarzeniach, którym zawsze (lub najczęściej) towarzyszą tego typu objawy - zatem mniemam, że nie są to zaburzenia nerwicowe. Jeżeli wciąż będzie Pan miał wątpliwości, warto zwrócić się o konsultację osobistą u psychologa lub psychiatry - wówczas zada on Panu dodatkowe pytania, które pomogą rozwiać ewentualne wątpliwości. Pozdrawiam.