Czy te objawy wskazują na zapalenie prostaty?

Mam 21 lat. Moczyłem się w nocy od urodzenia do 15 roku życia. Potem przeszło. Mając 20 lat zacząłem się interesować siłownią. Zacząłem brać suplement diety - kreatyna. I od tej pory moja dolegliwość powróciła, zauważyłem w nocy mokre łózko. Dzisiaj mam 21 lat byłem już u trzech urologów i nikt nie rozpoznał mojej choroby. Zaprzestałem wizyty u urologa z powodów finansowych. Przez ostatnie kilka miesięcy jest coraz gorzej. Od czasu do czasu boli mnie w podbrzuszu raz jak kucnąłem, a raz jak się rozciągałem wygiąłem się do tyłu. Na treningu na siłowni pije dużo wody tzn. półtora litra. Potem chodzę co 5 minut do łazienki. Przed wyjściem z siłowni idę do toalety. Gdy wychodzę na zewnątrz tj. 5 minut znowu mi się chce. I tak chyba aż całą tą wodę wysikam, bo gdy pije mało to tak często nie latam do łazienki. Ale to jest uciążliwe, najgorzej na mieście gdzie nie ma się wysikać albo w autobusie. Często jest też wrażenie, że się chce sikać tzn. parcie na pęcherz, a nie czuję, że pęcherz jest pełny. Powoli mocz zaczyna się zbierać w pęcherzu, a uczucie jest jakby był już pełny i chciałoby się sikać. Często nie mając się, gdzie załatwić trzymam mocz długo aż pęcherz boli i czuje, że jest pełny, a jak idę się wysikać, to nie dużo wysikuje niż normalnie powinno być, a na dodatek podczas oddawania moczu czuję kłucie chyba przy wyjściu cewki i mocz ciężko wychodzi tak jakby coś blokowało, spinam się ale bardzo wolno leci mocz, a jak bardzo napnę to właśnie czuć to kłucie przy cewce jakby ktoś igłę wbijał. I po zakończeniu oddawania moczu czuję, że jeszcze w pęcherzu trochę zostało, że nie do końca się wysikałem i pęcherz boli, także po 5 minutach znowu muszę oddać mocz. Ogólnie mocz oddaje w małych ilościach, często, a mało. Od dziecka stojąc w łazience np. w szkole słysząc kogoś obok oddającego mocz zawsze u kogoś to trwało długo, a ja zawsze szybko i wychodzę. No i jeszcze sprawa moczenia nocnego. Kiedyś ustawiałem budzik co 2 godziny w nocy, ale go nie słyszałem w ogóle. Czytam różne rzeczy na internecie i natrafiłem w encyklopedii o "Zapaleniu gruczołu krokowego". Te objawy tam wymienione najbardziej pasowały do moich tj. pobolewania w podbrzuszu, lub plecach, częste oddawanie moczu, również w nocy, słabszy strumień moczu, wyciekanie moczu po zakończeniu mikcji. Ale oczywiście to moje spostrzeżenia. Wiadomo, że niektóre objawy mogą pasować do różnych chorób. To już musi rozpoznać lekarz. Mam nadzieje, że wystarczająco ważnych rzeczy napisałem. W razie czego jeszcze mogę odpowiedzieć. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zapalenie prostaty lub przerost prostaty (tzw młodzieńcza prostata w tym przypadku).
Aby stwierdzić dokładną przyczynę konieczne jest badanie urologiczne (per rectum) oraz ewentualnie badania dodatkowe np posiew nasienia, USG przezodbytnicze. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Niestety po samym, nawet dokładnym opisie nie można powiedzieć nic więcej bez badania fizykalnego.
Jeśli istnieją problemy finansowe to proponuję zapisać się do publicznej poradni urologicznej.
Warto wiedzieć, że w przypadku zapalenia prostaty leczenie (antybiotykoterapia) jest długotrwałe.
Zachęcam do konsultacji urologicznej.

Redakcja abcZdrowie.pl