Czy te objawy związane z ciążą powinny mnie martwić?

Mam 26 lat, to moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się cesarskim cięciem. Jestem na początku 7 miesiąca, przez ostatnie 3 dni bardzo ciągnął mnie w dół brzuch i towarzyszy temu ból u dołu kręgosłupa, oczywiście kuł mnie też dół brzucha, był napięty, dziecko było nadzwyczaj wtedy ruchliwe i sprawiało mi to duży ból.
Dzisiaj po tych trzech dniach brzuch jest napięty, ale ruchy dziecka są jak wg mnie aż za spokojne, u dołu czuję lekki nacisk, moje pytanie jest takie, czy powinnam z tymi objawami zgłosić się do szpitala?

Witam serdecznie,
dolegliwości bólowe brzucha są związane z powiększaniem się macicy oraz rozciąganiem więzadeł macicy. Jeżeli nie towarzyszą im skurcze lub plamienia, nie jest to powód do niepokoju.
Ruchy dziecka może Pani każdego dnia odczuwać nieco odmiennie. Natomiast w przypadku wątpliwości powinna Pani zgłosić się do szpitala.
Pozdrawiam