Czy te plamienie mogę już liczyć jako miesiączkę?

Witam serdecznie!

Na podstawie Pani opisu trudno wnioskować, czy plamienie było pierwszą miesiączką, plamieniem przedmiesiączkowym czy plamieniem wczesnej ciąży.

Prawdą jest, że przed wystąpieniem pierwszej miesiączki zawsze dochodzi do owulacji. Jeżeli zatem dojdzie do zbliżenia w tym czasie, to może dojść do zapłodnienia. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że charakter śluzu zależy od poziomu hormonów, które po porodzie mogą być jeszcze rozregulowane, co może wpływać na jego zmienny wygląd.

Niestety,nie wspomina Pani nic na temat karmienia córci. Jeżeli nadal Pani karmi piersią kilka razy na dobę, to pierwsze miesiączki mogą być bardzo skąpe.

Domowy test ciążowy daje wiarygodny wynik po 14 dniach od daty ostatniego stosunku, pod warunkiem, że wykonywany jest z porannej porcji moczu. Takich informacji Pani nie zawarła. Radziłabym zatem wykonać test raz jeszcze.

Witam,
jestem mama 11-miesięcznej córci. Dnia 5 grudnia najprawdopodobniej miałam pierwszy po porodzie płodny śluz, w ten czas współżyliśmy z mężem bez zabezpieczenia, bo chcemy starać się o drugie maleństwo.
Wczoraj zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywny. Także wczoraj wieczorem dostałam plamienia, malutko krwi, z kolei dziś już nie ma nic. Dodam, że od porodu jeszcze miesiączki nie miałam, czy te plamienie mogę już liczyć jako miesiączkę? Czy test zrobiłam za wcześnie, czy faktycznie nie zostałam zapłodniona?
Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.