Czy te stany lękowe w końcu miną?

Mam 36 lat i cierpie na uogolnione stany lekowe. Lekarz przepisal mi parogen. Biore 5 dni po pol tabletki. Odczuwam nudnosci, poce sie w nocy budze i jest mi goraco. Czy to stan przejsciowy czy te skutki uboczne wkrotce miną?Agnieszka

Dzień dobry
lek potrzebuje ok. 3 tygodni by zacząć działać. Dopiero po takim czasie przyjmowania leku, będzie pani mogła ocenić jego skuteczność.Może być tak, że lekarz zmieni lek, bo każdy pacjent inaczej reaguje.
Polecam również rozważenie terapii, gdyż leki "uspokajają" objawy a terapia pomaga w wyzbyciu się zaburzeń.

Jest to zbyt krótki czas by ocenić skuteczności leczenia. Bardzo prawdopodobnie, że opisywanie działania niepożądane miną po kolejnym tygodniu i poczuje się pani lepiej.
W przypadku braku efektów leczenia po przyjmowaniu leku przez 4-6 tygodni w odpowiedniej dawce należy zmienić lek po konsultacji z psychiatrą.

Witam Panią
Najczęściej poprawę zauważa się w drugim, a nawet
w trzecim tygodniu leczenia.
Warto jednak zastanowić się też nad wprowadzeniem
psychoterapii w proces leczenia.
Farmakologia bowiem jest leczeniem objawowym,
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne dolegliwości
stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji,
stanów lękowych, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl