Czy te wszystkie dolegliwości mogę uznać za przejaw depresji?

Od jakiegoś czasu nie nawidze siebie nie cierpie wyglądu . Od paru dni boje sie zasnąć boje sie ze ktos zaraz przyjdzie do mnie i mi cos zrobi zaczyna szybko bić serce czasami bywa tak że zostaje sama w domu to boje sie ze ktoś opcy jest w mieszkaniu i zaraz mysle ze zwariuje . Wychodze z łazienki to sie boje bo znowu mysle ze ktoś mi wyskoczy przed twarzą czy to objawy depresji?

Według klasyfikacji ICD-10, aby stwierdzić występowanie epizodu depresyjnego, muszą występować przez co najmniej dwa tygodnie przynajmniej dwa z trzech poniższych objawów:
1.obniżenie nastroju,
2.utrata zainteresowań i zdolności do radowania się (anhedonia),
3.zmniejszenie energii prowadzące do wzmożonej męczliwości i zmniejszenia aktywności,
oraz dwa lub więcej spośród następujących objawów:
4. osłabienie funkcji poznawczych; koncentracji i uwagi,
5. niska samoocena i mała wiara w siebie,
6. poczucie winy i małej wartości,
7. pesymistyczne, czarne widzenie przyszłości,
8. myśli i czyny samobójcze,
9. zaburzenia snu (najczęściej zbyt wczesne budzenie się)
10. zmniejszony apetyt

Na podstawie bardzo krótkiego opisu nie można stwierdzić, ani wykluczyć depresji. Wcześniej wymieniłam objawy, które są charakterystyczne dla depresji i może Pani się sobie przyjrzeć, czy one u Pani występują. To, o czym Pani pisze, czyli "Od paru dni boje sie zasnąć boje sie ze ktos zaraz przyjdzie do mnie i mi cos zrobi zaczyna szybko bić serce" wydaje się być reakcją lękową. Zachęcam do skorzystania z wizyty u lekarza psychiatry.