Czy te wszystkie objawy wskazują na nerwicę?

Witam. Od dłuższego czasu bolą mnie wszystkie mięśnie, całe ciało, a najgorzej w okolicach karku. Boje się wychodzić z domu nawet do swojej rodziny. Pocą mi się dłonie, szczególnie pod wpływem stresu, puchną i robią sie czerwone. Właściwe to chyba wszystko zaczęło sie od nich. Zaczęłam sie ich wstydzić i podawać podczas przywitania czy poznania z nową osobą. W ten sposób zaczęłam powoli odsuwać sie od ludzi. Siedzę obecnie w domu z dzieckiem. Ciągle zerkam czy ktoś nie przyszedł. Kiedy usłysze, ze ktoś puka do drzwi lub widze że ktoś nadchodzi to serce zaczyna mi walić. Czuje ogromny stres i lęk. Do tego często miewam suchość w ustach. To mnie strasznie męczy. Mam problemy z koncentracją. Ciągle Chce mi sie spać. Rano najchętniej w ogóle bym nie wstwała. Czy to jest nerwica? Czy powinnam sie udać do psychologa czy psychiatry. Dodam, że lęk i ból ciała się nasilają.

Dzień Dobry Pani :)

Zaczną od tego, że ucieszyło mnie, że zaczęła Pani od poszukiwania dla siebie pomocy online.
Wsparcie/pomoc specjalistyczna jest dla Pani niezbędna, gdyż opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowo-lękowe.

Samoistnie, zasygnalizowane przez Panią symptomy nie miną.
Zalecam Pani pilną bezpośrednią konsultację diagnostyczną w Poradni zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu albo prywatnie).

Pod okiem Terapeuty wypracuje Pani umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami lękowymi, stresem, emocjami - po to by mogła Pani odzyskać równowagę wewnętrzną.

Osoby cierpiące na zaburzenia lękowe doświadczają
różnych/nieprzyjemnych objawów somatycznych, wywołanych
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego, takimi jak:
przyspieszony oddech, uczucie duszności, nadmierna potliwość,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle/zawroty głowy i wiele innych dolegliwości symptomatycznych,
w odpowiedzi na stresujące zdarzenia, które to jeszcze bardziej potęgują lęk.

Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia lękowe oraz ich uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła symptomatycznego, celem
podjęcia optymalnej metody terapeutycznej.

Zapraszam Panią serdecznie do konsultacji online, via Skype.

Z życzeniami dla Pani tego, co jest dla Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry.Powinna Pani umówić się na konsultacje do psychologa, czy psychoterapeuty.Może będzie Pani potrzebować wspomożenia terapii lekami dla ustabilizowania ciała.Potrzebuje pani pomocy.Proszę też porozmawiać odważnie ze swoją rodziną, o ty co się z Panią dzieje.Powodzenia.