Czy te wyniki prób wątrobowych są prawidłowe?

Witam. Chciałbym zapytać, czy wyniki prób wątrobowych są w normie. Dzień przed nie spożywałem nic ciężkiego, nie piłem alkoholu, na badanie poszedłem na czczo, wziąłem tylko 3 łyki wody delikatnie gazowanej. Wyniki: ALAT 39.6 U/L AspAT 29.7 U/L Bilirubina całkowita 0.47 mg/dl

Witam Pana,

Tak , wyniki badań są prawidłowe. Zawsze warto sprawdzić normy laboratoryjne, które są czasami nieco różne dla różnych laboratoriów, ale biorąc pod uwagę, że ASPAT i ALAT powinny być niższe od 40, ma Pan prawidłowe wynik. Bilirubina jest również prawidłowa.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz