Czy te zmiany opisane w badaniach mogą sugerować nowotwór?

Witam, mam 45 lat, miesiąc temu wyczułam w lewej piersi guzka. Wykonałam usg, wg którego w SL na 04/przyotoczkowo widać szczelinowaty hipoechogeniczny, nieregularny obszar 3x3x6 mm z objawem blizny, obraz niejednoznaczny, do dalszej diagnostyki. Badanie wykonał specjalista chorób wewnętrznych. Następnie wykonałam mammografię, w której w SL na godz. 2 asymetryczne zagęszczęnie wielkości 20 mm, do weryfikacji. Ponieważ wyszły rozbieżności w badaniach lekarz zlecił powtórne USG, które wykonał specjalista radiologii, a ten nie widzi zmian ogniskowych i bez wtórnych zmian naciekowych. Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Jestem zdezorientowana różnicami w wynikach badań i nie bardzo wiem, czy mam się martwić, czy wręcz przeciwnie? Guzek nadal jest wyczuwalny, raczej określiłabym na godz. 2. Lekarz sugeruje zrobić kolejne USG u innego specjalisty. Czy te zmiany opisane w badaniach mogą sugerować nowotwór? Z góry dziękuję za odpowiedź Kinga

Lek. Michał Lenard

Wyniki badań nie są jednoznaczne, więc trudno z pewnością to stwierdzić, ale nie można wykluczyć zmian nowotworowych. Sugeruję wykonanie biopsji zmiany, która powinna umożliwić postawienie diagnozy i ewentualnie rozpoczęcie leczenia. Pozdrawiam!