Czy te zmiany skórne mogą mieć związek z hormonami?

Witam, mam 25 lat i od kiedy pamiętam borykam się z trądzikiem. Kiedy byłam młodsza występował trądzik na twarzy i plecach w postaci wielkich, bolących guzów, oczywiście do tego zaskórniki zamknięte i otwarte. Z biegiem lat zaczęło to wszystko ustępować samo, leczenie maściami typu Acnederm czy Skinoren nic nie dawało, wręcz nawet pogarszało. W chwilo obecnej najbadziej uprzykrzającym problemem są zaskórniki zamknięte na brodzie i nielicznie na policzkach oraz tzw wągry i otwarte pory. Leczę się na niedoczynność tarczycy. Przed wystąpieniem miesiączki te objawy nasilają się i twarz jest wysypana bolącymi ropnymi zmianami. Czy to może mieć związek z hormonami? Zawsze co miesiąc tak mnie wysypuje, że nie daję już rady.

Dzień dobry, oczywiście może mieć to związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, proszę udać się do endokrynologa lub dermatologa celem ustalenia przyczyny uporczywego trądziku.