czy temperatura może osłabić tabletki antykoncepcyjne?

Od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne (Atywia), z racji tego że tabletki przyjmuje o godz. 17 często musiałam mieć je przy sobie nawet w upalne dni. Czy takie przechowywanie tabletek może obniżyć ich skuteczność? Pod koniec sierpnia jadę do Turcji jak mogę w takim wypadku zabezpieczyć je przed wysoką temp.? I czy zmienienie godz. przyjmowania z 17 na 9 rano po rozpoczęciu nowego blistra może obniżyć ich skuteczność? Jeśli tak jak mogę zmienić godz. ich przyjmowania bez obniżenia skuteczność

Lek. Katarzyna Szymczak

Najlepiej pozostawić opakowanie w pokoju lub trzymać w cieniu, może też Pani teraz trochę przesunąć godzinę np na 19-20, przy nowym opakowaniu może pani zaczac przyjmować o dowolnej porze.
Pozdrawiam