Czy ten ból może być spowodowany zbyt wysokim wypełnieniem?

Witam. Zrobiono mi kilka dni temu zęba (był tam nieszczelny kompozyt, pod nim próchnica). Ząb sam z siebie nie boli, nie jest wrażliwy na zimno ani ciepło, jednak boli podczas jedzenia. Nie mogę nic gryźć tą stroną. Ból utrzymuje się jeszcze ok 30-60 min po próbie jedzenia. Czuję, że wypełnienie jest minimalnie za wysokie - sprawdzaliśmy z dentystą kilka razy i niby było ok. Czy ten ból może być spowodowany zbyt wysokim wypełnieniem czy może jest to zapalenie miazgi ? Dziękuję

Witam. Zapalenie miazgi raczej nie objawia się w ten sposób. Proponuję jak najszybciej udać się do lekarza w celu korekty wysokości wypełnienia, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą nastąpić nieodwracalne powikłania. Pozdrawiam