Czy ból pleców świadczy o problemie z nerkami?

Witam! :) Mam 15 lat i mam pewien problem. Od niedawna (tydzień), zaczęłam odczuwać ból dolnej części pleców. Bolą mnie po lewej stronie, niżej niż w połowie. Zaczynam zastanawiać się czy to nie nerki. Dodam, że nie chodzę w krótkich kurtkach, tylko w płaszczyku (tak na długość jest do biodra). Kiedy siedzę i chce się poruszyć odczuwam ból w tamtych okolicach. Czasami kiedy mocnej oddycham też czuję ból. Słyszałam o pewnym sposobie na sprawdzenie nerek. Polegał on na podskoczeniu, i jeśli odczuwa się ból w tamtych okolicach, może to oznaczać ze z nerkami jest coś nie tak. Próbowałam i nie odczuwam wtedy bólu. Jeśli chodzi o miesiączkę, to spodziewam jej się za jakiś tydzień. Nie chcę na razie iść do lekarza, ani mówić mamie. Co mi może dolegać? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Pani symptomy są dość niespecyficzne. Objaw odczuwania bólu w opisanej okolicy może świadczyć o chorobie nerek. Może to być również efekt stanu zapalnego. Nie można wykluczyć, że dolegliwości są związane z napięciem przedmiesiączkowym lub problemem o innej etiologii.
Jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu powinna Pani, po rozmowie z rodzicami, udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który po zbadaniu powinien ustalić przyczynę problemu.