Czy ten ból w kolanie może mieć związek ze zmianami zwyrodnieniowymi?

Witam. rok temu miałem zabie częściowego usunięcia łąkotki bocznej. Teraz gdy wróciłem do uprawiania sportu odczuwam czasami ból w kolanie po wewnętrznej stronie. Czytałem że może to mieć związek ze zmianami zwyrodnieniowymi. Jakie badanie i kiedy wykonać by się upewnić że z kolanem jest wszystko w porządku i że mogę nadal trenować nie niszcząc stawu. dziękuję

Szanowny Panie, tak jest to jak najbardziej możliwe, najlepiej by było wykonać MRI stawu