Czy ten guz powinien zostać usunięty?

Jestem w wieku 23 lat. Nie mam dzieci, nie przyjmowałam jak dotąd tabletek hormonalnych. W najbliższym czasie planuje zajść w ciąże. Mój ostatni wynik z badania USG piersi, maj 2019: w badaniu usg w obu piersiach widoczne są owalne, ostro odgraniczone ogniska hypoechogeniczne; W PIERSI PRAWEJ na godz 12- 7 cm od brodawki wlk 19 mm(nowa zmiana), na godz1- 7cm od brodawki skupisko o łącznym wym 20 mm, na godz 2- 6 cm od brodawki wlk 7 mm, na godz 10 - 7 cm od brodawki wlk 10 mm (nowa zmiana) W PIERSI LEWEJ: na godz 3- 4 cm od brodawki wlk 7 mm (nowa zmiana), na godz 8- 4 cm od brodawki wlk 10 mm, na godz 8- 6cm od brodawki wlk 21mm (wzrost wlk zmiany w porównaniu z dn marzec 2017) zalecono biopsje TRUCUT. OPIS BADANIA I ROZPOZNANIA HISTOPATOLOGICZNEGO: piers lewa, na godz 8-6cm od brodawki na gł. 5mm ROZPOZNANIE: Benign fibroepithelial tumor- łagodny guz włóknisto-nabłonkowy, zwapnienia nie występują, OPINIA PATOLOGA: p2 zmiany łagodne. Moje pytanie bbrzmi czy guz powinien zostać usunięty? Martwi mnie możliwość wzrostu wszystkich guzków w trakcie ciąży. Jeden został tylko zdiagnozowany biopsją, nie ukrywam wolałabym pomimo wyniku biopsji mieć go usuniętego przed zajściem w ciąże. z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem onkologicznym. Lecz nie ma zobaczy on prawdopodobnie wskazań do operacyjnego usunięcia tych zmian. Należy je regularnie kontrolować.