Czy ten implant będzie wystarczający i czy będzie go gdzie osadzić po tylu latach?

Dzień dobry.Moje pytanie brzmi tak. Brakuje mi w dolnej szczęce z prawej strony dwóch ostatnich zębów, czyli szóstki i siódemki.Po lewej stronie brakuje mi siódemki (też ostatni ząb). Pewnie czeka mnie protezka ale usłyszałam od protetyka, że może być założony jeden inplant w miejsce szóstki. Te dwa zęby były wyrwane 5 lat temu. Czy ten inplant będzie wystarczający i czy będzie go gdzie osadzić po tylu latach. Aleksandra

Dzień dobry,
dopiero analiza badania tomografii komputerowej pozwoli stwierdzić na 100% czy jest u Pani wystarczająca ilość tkanki kostnej do wszczepienia implantu. Jeśli jest ząb sąsiedni czyli 5 to jest szansa, że zanik kości nie będzie na tyle duży aby uniemożliwić wszczepienie implantu.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula