Czy ten lek jest odpowiedni do szpitalnego zapalenia płuc?

Członek mojej rodziny miał usunięta śledzionę. W szpitalu dostał zapalenia płuc lecz niestety lekarze tego nie wykryli i wypuszczono go do domu. W dzień po wypisaniu trafił z powrotem do szpitala z okropną dusznością i bólem w klatce piersiowej. Mija 6 dzień od operacji, stwierdzono zapalenie płuc, wypisano Augmentin i wypisano do domu. Czy ten lek jest odpowiedni do szpitalnego zapalenia płuc? Proszę o pomoc gdyż w internecie pisze, że ten lek pomaga na poza szpitalne zapalenie

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego, przy braku efektu leczenie tzn np dziś jeżeli nie ma poprawy to wskazana wizyta w szpitalu ponownie.