Czy ten lek jest odpowiedni, jeśli planuję ciążę?

Witam, mam podejrzenie PCOS (prawy jajnik przypomina w obrazie USG "ser szwajcarski", pełno w nim czarnych dziur, na drugim jajniku jest ich mniej, bądź powstają większe torbiele, poza tym wysoka prolaktyna i niski estradiol, zaburzenia miesiączkowania i długie cykle). Dostałam od lekarza Proverę do stosowania przez 10dni między 16 a 25dniem cyklu. Czytałam, że jest to lek hamujący owulację, a ja tego nie chcę, gdyż chciałabym w niedługim czasie spróbować zajść w ciążę, czy ten lek jest odpowiedni? Bo z jednej strony czytam, że hamuje on owulację, a z drugiej, że jest stosowany przy wtórnym braku miesiączki. Proszę o poradę.

Dzień dobry, lek ten może zahamować owulację tylko kiedy jego stosowanie rozpoczyna się w pierwszej fazie cyklu, po 16. dniu naśladuje on fizjologiczny wzrost stężenia progesteronu, co pozwala na unormowanie cyklu.