Czy ten lek może powodować takie objawy?

Witam. Od ponad dwóch lat przyjmuję lek mirtor (przerabiałem dawki 15-45mg) obecnie biorę 15mg z powodu zaburzeń lękowo-depresyjnych. Na początku leczenia przez około rok lek działał wręcz rewelacyjnie ale po około roku stosowania mam wrażenie iż przestał działać przeciwlękowo (obecnie działa tylko nasennie) a wręcz nawet zaczął nasilać objawy. Rzecz jasna czekam na wizytę u psychologa w celu podjęcia psychoterapii. Ale zanim zacznę psychoterpie chce się upewnić ze objawy nie powoduje lek. Więc moje pytania są następujące. Czy ten lek może zacząć działac tak jak opisałem w moim przypadku? Czy po takim czasie (dopiero po roku) może objawic się skutek uboczny w postaci nasilenia lęków? Czy jest to wskazaniem do odstawienia tego leku? Z góry dziękuje za Państwa odpowiedzi.

Witam Pana,

farmakoterapia leczy objaw, nie lecząc przyczyny, w przypadku odstawienia leku, symptomy się nasilają, zalecana jest psychoterapia jako forma leczenia, paradygmat poznawczo - behawioralny, polecam - wykazuje dużą skuteczność, w leczeniu zaburzeń lękowych.
Pozdrawiam serdecznie