Czy ten lęk to objaw depresji?

Witam.Od jakiegoś czasu czuje w sobie ogromny lek. Mimo ze między mna A partnerem jest wszystko w porządku wciąż mam myśli ze nie będziemy razem. Zamartwiam się serce mi kołacze i czuje okropny lęk. W nocy tez budze sie z taka mysla.Czy to depresja? Nie potrafię tego opanować. Pozdrawiam

Witam,

treść myśli "nie będziemy razem", zamartwianie się, powoduje odczuwanie niepokoju (lęku), w związku z tym może Pani mieć obniżony nastrój. Jeśli w związku panuje harmonia, skąd te myśli?
Zalecałabym Pani terapię poznawczo – behawioralną, która uczy poprzez zmianę myślenia kształtować emocje i zachowania, co korzystnie wpływa na samopoczucie fizyczne. A zatem celem terapii poznawczo-behawioralnej jest zmiana dysfunkcjonalnego (nieadaptacyjnego) sposobu myślenia pacjenta, co w konsekwencji ma przyczynić się do poprawy jego samopoczucia i zmiany w zachowaniu. Terapia skoncentrowana jest na „tu i teraz”, polega na współpracy terapeuty z pacjentem, zastosowaniem jawnych, uzgodnionych i operacyjnie zdefiniowanych strategii terapeutycznych i celów terapeutycznych. Terapeuta pomaga pacjentowi w rozpoznaniu charakterystycznego dla niego stylu myślenia i poddaje go modyfikacji za pomocą analizy argumentów i logicznego myślenia.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, aby zastanowić się nad przyczyną lęku, wybrać odpowiednią formę pomocy, potrzebna jest dłuższa rozmowa. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/, lub może Pani skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Terapia daje możliwość pracy nad psychicznymi problemami i negatywnym myśleniem. Wspomaga powrót do równowagi psychicznej, dzięki zmianom błędnych przekonań oraz rozwiązywaniu trudności. Pozdrawiam

Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o podwyższonym poziomie lęku ogólnego. Przyczyny takich, dość częstych u moich Pacjentów, stanów są bardzo indywidualne. Czasem jest to skutek jakichś gwałtownych zmian w życiu (nawet jeśli to zmiany na lepsze), narażenie na dłuższe przezywanie stresu, stan ogólnego wyczerpania. Tak, jak indywidualne i złożone są przyczyny takich objawów, tak też bardzo indywidualne są rozwiązania, które przynoszą ulgę i powrót do równowagi osobom zgłaszającym się z podobnymi trudnościami. Zachęcam Panią do podjęcia pracy z psychologiem i uporanie się z męczącymi symptomami, by móc wrócić do pełnej równowagi i uzyskać komfort życia. Pozdrawiam.