Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Lek. Grzegorz Nawara
Lek. Grzegorz Nawara Psychiatra

Witam,

Ten objaw niepożądany jest dość częsty i niestety nie można z góry odpowiedzieć, czy zmniejszy swoje nasilenie czy nie. Zazwyczaj objawy niepożądane po lekach z grupy SSRI są najsilniejsze na początku terapii, więc warto poczekać przynajmniej 4 tygodnie. Jeżeli nadal będzie obecny i dokuczliwy to warto się zastanowić nad zmianą terapii. Pozdrawiam.

Witam,

nadmierna potliwość jest efektem niepożądanym występującym dość często po lekach z grupy SSRI (w tym Asertinu). W dużej ilości przypadków objaw ten ustępuje samoistnie w miarę poprawy tolerancji na lek w czasie jego stosowania. Czasem jednak wymagana jest modyfikacja dawki lub zmiana preparatu na inny- szczególnie gdy efekt ten się utrzymuje i jest uciążliwy

pozdrawiam lek. Seweryn Segiet gabinetspectrum.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy