Czy ten wynik badania USG tarczycy jest prawidłowy?
Witam,jestem tu poraz pierwszy i chciałabym zapytać o wynik badania usg tarczycy, czy jest prawidłowy Prawy płat 20x12x37mm. Pojemność 4,5 cm Płat lewy17x15x35. Pojemność 4,5cm. Cieśń 2mm.

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
Wymiary tarczycy w normie. Z racji iż nic innego nie jest opisane, to najprawdopodobniej nie znaleziono zmian ogniskowych, a echogeniczność miąższu oraz struktur okołotarczycowych jest w normie, ale dla pewności musi się pani dopytać lekarza wykonującego badanie lub powtórzyć je u innego specjalisty. Pozdrawiam i życzę zdrowia.