Kobieta , 24 lata 3 MIESIACE TEMU WYNIK -endometrium -6,4 mm , jajnik praw- 28x22 mm o srednicy 16 mm ,,,,czy ten wynik usg jest poważny endometrium 9,5 mm jednorodnej echogenicznosci , prawy jajnik 39x44 mm z torbielka endometrialna o srednicy 34 mm ??? jajnik lewy 45 x 35mm z pecherzykiem 24 mm ........od roku mam w normie Tsh 2.00,, ,, FT4 -1.30, , FT3- 2,40, D3- BARDZO NISKIE , Anty-Tpo 421, MAM SLABA ODPORNOSC , NADCZYNOSC TARCZYCY OD 4 LAT . ginekolog mi hormonow nie przepisal. powiekszone torbiele
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Bez poznania dni cyklu w których były wykonane badania nie można się wypowiedzieć

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach