Czy ten związek ma sens?

Witam. W III poznałam mężczyznę. Świetnie się dogadywaliśmy i szybko zaczęliśmy się spotykać. On w lutym zakończył 10letni związek. 2 tyg temu powiedział że wszystko sie dzieje za szybko i nie jest gotowy na nowy związek-musi wszystko sobie poukładać. Nie wie co będzie dalej z nami ale do ex nie wróci. Teraz nie jesteśmy razem ale mamy kontakt. On pracuje za granicą, więc spotkać się teraz nie możemy. Czy jego tłumaczenie że za szybko ma sens? Czy tak bywa? Czy wróci? Było to coś i koniec. 28l.

Pozdrawiam.

Okres rozstania często jest bardzo burzliwy emocjonalnie, a tym samym nie sprzyja adekwatnemu rozpoznawaniu własnych potrzeb i uczuć. Jest zatem możliwe, że partner potrzebuje czasu na przemyślenie i poukładanie sobie zarówno emocji związanych z rozstaniem, jak i ponownym związkiem. Taki czas jednak nie może trwać bez końca. Warto zatem wyznaczyć jakieś granice oczekiwania na decyzję partnera, a także jasno i szczerze mówić sobie i sowich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach w relacji. To także pomoże ustalić, czy widzieliście Państwo podobnie ten związek, czy mieliście w nim inne potrzeby i oczekiwania.

Witam. Z dużym prawdopodobieństwem mogę wnioskować, że kiedy Pani spotkała mężczyznę, o którym Pani pisze to była Pani gotowa na związek. Nie wiem jednak czy spotykanie się i dobre rozumienie to wystarczające składniki by powstał związek. Napisała Pani, że poznaliście się w marcu a już teraz w maju ten mężczyzna jest zagranicą. To kolejna zmienna, czyli czas, który na związek jest potrzebny. Dzięki możliwości kontaktu może Pani zapytać co sprawia, że dla niego tempo Waszej znajomości jest zbyt szybkie. Ma Pani wówczas szansę usłyszeć odpowiedź, której nie musi Pani szukać sama w sobie. Zresztą może ona być nietrafiona i będzie tylko subiektywną projekcją (czyli stajemy się autorami tego co ktoś inny myśli). Pozdrawiam Panią.

Mgr Izabela Nowalska

Witam,

zamknięcie związku wymaga zazwyczaj czasu. Tym bardziej, gdy trwał on 10 lat. Wchodzenie za szybko w inny związek, brak domknięcia, może odbić się negatywnie na nowej relacji. Jeśli Pani przyjaciel szczerze mówi o swoich potrzebach, zachęcam do podobnej otwartości. Nie warto zostawać ze swoimi wątpliwościami samej. Wspólnie będzie Państwu łatwiej ocenić szanse powodzenia Państwa relacji.

Pozdrawiam,
Iza Nowalska
http://www.izanowalska.pl/