Czy terapeuta może bez zgody pacjenta rozmawiać na jego temat z innym terapeutą?

Czy terapeuta może bez zgody pacjenta rozmawiać na jego temat z innym terapeutą? Chodzę na indywidualną psychoterapię i od 2 miesięcy na terapię dla par. Obie terapie odbywają się w tym samym ośrodku. Ostatnio przez przypadek moja terapeutka powiedziała, że konsultuje się w sprawie mojej osoby z terapeutą do której chodzę w ramach terapi małżeńskiej. Było to dla mnie zaskoczeniem i utratą zaufania. Terapeutka tłumaczyła swoje działanie tym że chciała sprawdzić czy jestem taki sam na terapii indywidualnej i małżeńskiej. Czy jej zachowanie jest właściwe?

Natomiast przypadek, który Pan opisuje jest ewidentym naruszeniem etyki - szczególnie, że nie spytano pana o wyrażenie zgody.
Pozdrawiam