Czy terapia indywidualna działa po jej zakończeniu?

Witam, kończę terapię indywidualną na NFZ, która w dwóch ośrodkach, u tego samego terapeuty trwała 3,5 roku. Nie wszystko udało się zrealizować, bo pewnych rzeczy nie dałam dotknąć, bałam się bólu. Jednak zdaje sobie sprawę z problemów. Może będzie szansa powrotu za rok do tego samego terapeuty. Choć jest we mnie nadzieja, jest też sporo obaw. Przede mną ostatnia sesja. Czy to prawda, że terapia działa jeszcze co najmniej pól roku po jej zakończeniu? Dziękuję za odpowiedź.

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Jaki jest/był cel terapii, co chce Pani osiągnąć?

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

Dzień dobry,
Terapia działa po zakończeniu, jeśli jest Pani zdecydowana dalej korzystać z tego, czego się Pani na niej nauczyła. A domyślam się, że jakieś zmiany w Pani zaszły i jest Pani z nich zadowolona. Może Pani sobie spisać na kartce najważniejsze wnioski i wracać do nich w trudnych momentach. Natomiast jeśli okres bez terapii będzie tylko "przeczekaniem" do kolejnego roku, mogą wrócić objawy.
Może pora korzystać z życia, wolności, organizować sobie spotkania z przyjaciółmi - cokolwiek sprawia Pani radość.
Pozdrawiam,
Kamila Dziwota