Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy terapia pomoże przy bulimii?

Witam, moja siostra choruje na bulimie, mocno schudła. Od jakiegoś czasu już lepiej sobie z tym radzi ale wie, że potrzebuje pomocy. Ja jako jej siostra bardzo chciałabym jej pomóc i w związku z tym mam pytanie do specjalistów psychologów czy terapia jej może? Pozdrawiam.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry,

Nikt nie odpowie Pani czy psychoterapia pomoże Pani siostrze ... natomiast jest to PODSTAWOWA metoda leczenia zaburzeń odżywiania. Najlepiej jak siostra znajdzie psychoterapeutę w swojej okolicy i umówi się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego - w formie ambulatoryjnej lub leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zab. odżywiania - np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie) lub prywatnie podjąć się leczenia u psychoterapeuty.

0

Witam,

To, czy terapia pomoże, w największej mierze zależy od siostry. Na samym początku od tego, czy chce pomocy i czy jest gotowa na pracę z zaburzeniem, potem od rzeczywistej pracy i współpracy z terapeutą. Na pewno warto skorzystać z pomocy, gdyż samemu dość trudno poradzić sobie z tego typu zaburzeniami.

Pozdrawiam

Psycholog w trakcie certyfikacji z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy