Czy terapia pomoże przy kłótniach z partnerem?

Jestem w 6 miesiącu ciąży, mój partner mnie zostawił dzień przed wigilią. Związek trwał dokładnie 3 lata, obydwoje mamy dumne charaktery i się prawie ciągle kłóciliśmy, mieliśmy już dużo rozstań i za każdym razem wracaliśmy do siebie. On mi już jakiś czas mówił, że stracił do mnie szacunek i się czepiał o wiele rzeczy, ogólnie był mało szczęśliwy. Przy rozstaniu powiedział, że jestem jedyną i ostatnią kobietą w jego życiu i płakał opuszczając mnie. Powiedział, że robi to dla nas, że tak będzie lepiej i wyprowadził się do innego miasta zostawiając mnie w dużym zimnym domu samą. Ja go wciąż kocham, zaplanowaliśmy to dziecko, więc chcę, żeby miało normalną rodzinę. Czy terapia by coś tu pomogła? Ja czuję, że i ja i on potrzebujemy rozmowy z psychologiem, gdyż on mi nie może wybaczyć zdrady, której nigdy nie było, z przed 3 lat, początku naszego związku i chyba to blokowało nasz rozwój.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Warto, abyście dla dobra relacji między Wami oraz dla dziecka zawalczyli o stworzenie dobrych relacji. Psychoterapia pomoże Wam w odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę blokuje Was przed stworzeniem konstruktywnego związku, a także co powoduje, że w związku nie ma szacunku, zaufania.
Trudno wskazać przez internet co może być przyczyną takich zachowań między Wami, dlatego tym bardziej zachęcam do podjęcia rozmowy z psychologiem.  Tylko bezpośrednia rozmowa ze specjalistą zapewni odpowiednie wsparcie oraz pomoc.
Pozdrawiam