Czy terapia pozwoli odbudować relacje partnerskie?

Witam. Mam problem z przemocą psychiczną i fizyczną w związku. Bardzo kocham swojego chłopaka, ale często, gdy nie jest po mojej myśli - popycham go i obrażam. Jesteśmy razem 6 lat, dużo przeszliśmy, w tym czasie zmarła moja matka nagle, przeżyłam szok. Chciałabym naprawić związek, bo wiem, że to wspaniały facet, ale on już też nie wytrzymuje i mi ubliża. Nie chcę z niego rezygnować i wiem że to moje zachowanie zniszczyło tę relację. Czy jakbym poszła na terapię to da się uratować to i obudować?

Dzień dobry.

Terapia jest dobrym pomysłem i z jej pomocą ma Pani szansę skutecznie odejść od sięgania po przemoc w związku. Czy pomoże to Pani uratować związek, to zależy także od tego, na jakim etapie jest obecnie Państwa związek, czy Pani partner będzie chciał go kontynuować. To pytanie pewnie bardziej do Pani partnera. Gdyby nie udało się uratować tego związku podjecie terapii ma dalej sens, pomoże Pani ułożyć swoje relacje w przyszłości.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Dzień dobry.

Myślę, że chęć pomocy i Pani ocena dotycząca przytoczonych przez Panią zdarzeń już jest pierwszym krokiem na plus.
Zdaje Pani sobie sprawę ze swojego postępowania i jego skutków.
W związku z tym proponuję podjąć psychoterapię indywidualną albo partnerską, jeśli Pani partner się zgodzi.

Życzę kwitnącej relacji i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam, ma Pani bardzo dobry pomysł aby skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeżeli partner wyrazi chęć skorzystania z takiej formy pomocy, proszę skorzystać z terapii dla par. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Terapia jest dobrym kierunkiem jeśli chodzi o sposób poradzenia sobie z silnymi negatywnymi emocjami oraz ich konsekwencjami, których Pani doświadcza a także przede wszystkim z zaprzestaniem stosowania przemocy, która niszczy nie tylko relację, ale i Pani własną ocenę siebie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek