Tertensif sr a bezpieczeństwo

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania leku Tertensif sr. Stosuję Tertensif sr na nadciśnienie tętnicze, a raczej dopiero zaczęłam stosować ten lek, został mi właśnie przepisany przez lekarza. I chciałabym zapytać czy Tertensif sr jest bezpiecznym lekiem i można go stosować bez obaw? Czy istnieje szansa, że lek Tertensif sr będzie powodował jakieś negatywne efekty uboczne dla zdrowia? Czy można po nim bezpiecznie prowadzić samochód? Nie ma żadnych zagrożeń dotyczących omdleń itp.? Nie miałam czasu dopytać o to wszystko lekarza gdy przepisywał mi Tertensif sr, a dopiero po powrocie do domu pojawiło się u mnie wiele wątpliwości. Czy na pewno ten lek jest całkowicie bezpieczny dla mojego zdrowia? Czy nie stanie się nic złego jeśli będę stosowała ten lek? W ulotce leku Tertensif sr nie ma takich informacji, ale wolę jednak dopytać... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje stosować lek wg zaleceń lekarza badającego . Każdy lek może spowodować jakieś skutki uboczne