Czy test beta-HCG może być błędny?

Witam serdecznie. Piszę do Państwa gdyż mam poważny problem. Moje cykle są bardzo krótkie, około 21, 22 dni. Wcześniej zdarzało się nawet 19. Rok temu od ginekologa (po przeprowadzeniu badań hormonalnych) otrzymałam leki, potem okres miałam tak jak napisałam  - co 21,22 dni. Tak było przez ostani rok. Wahanie miałam w kwietniu, gdzie miałam okres po 29 dniach (tylko raz miałam taki cykl) potem miałam kolejno co 21 dni.

Aż do dzisiaj - teraz jest mój 44 dzień cyklu (ostania miesiączka 24 maja). W 26 d.c wykonałam test z moczu, wyszedł negatywny. 30 czerwca ( 38 d.c. ) wykonałam test beta-HCG, wynik jak sądzę rónież wyszedł negatywny 0.100 mIU/ml. Do dnia dzisiejszego nie mam okresu, miałam nadzieję, że może to być ciąża, ale jednak chyba powinnam ją wykluczyć...

Dodam tylko, że około 29 d.c zaczęłam brać antybiotyk A*** (antybiotyk betalaktamowy), po którym miałam działania niepożądane: upławy, swędzenie - zażyłam tabletki oraz maści polecone w aptece i przeszło. W dalszym ciągu nie wiem dlaczego nie mam okresu, kolejny raz dodam, że nigdy okres nie spóźniał mi się z powodu brania leków, nie byłam przeziębiona. Antybiotyk przepisany miałam przez stomatologa w związku z zapaleniem jamu ustnej i problemów z zębem. Ogólenie przez ostani 2-3 miesiące przez okresem pojawiają mi się ciemne upławy, które po 2 dniach przechodzą w krwaienie miesiączkowe. Cytologię robiłam rok temu - wszystko było w porządku. Mam 26 lat i dodam, że staramy się z mężem o dziecko. Bardzo proszę o podpowiedź co powinnam zrobić, wizytę u ginegologa mam dopiero za 2 tygodnie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test ciążowy z krwi (badanie poziomu betaHCG) jest metodą o dużej wiarygodności w rozpoznawaniu ciąży. Błąd laboratoryjny ma jednak prawo zawsze się zdarzyć, dlatego koniecznie powinna Pani powtórzyć badanie. Jeżeli wynik będzie ponownie negatywny, a krwawienie nadal nie wystąpi, to dalszą diagnostykę poprowadzi Pani lekarz ginekolog. Poszuka on przyczyn niepojawienia się miesiączki, zlecając szereg badań hormonalnych.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w staraniach!