Czy test ciążowy może być negatywny mimo ciąży?

Chcę się dowiedzieć, czy będąc w ciąży, test ciążowy może wyjść negatywny? Mam większe piersi niż zwykle. Już od tygodnia boli mnie często brzuch jak na miesiączkę. Jestem po dniach płodnych. Staraliśmy się z partnerem o dziecko i nie wiem, jak rozumieć to, że test wychodzi negatywny. Mam tydzień do miesiączki jeszcze, także nie mam pewności, czy jestem w ciąży. Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!
Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od zbliżenia. Przyjmuje się, że optymalnym terminem wykonywania testu ciążowego jest dzień miesiączki i później. W opisanym przypadku wynik nie może zostać uznany za wiarygodny. Wskazane będzie ponowne wykonanie testu ciążowego za kilka dni.
W tym miejscu należy podkreślić, iż domowe testy ciążowe cechują się 98% skutecznością. Oznacza to, iż 2 na 100 testów da wynik fałszywy. Jeżeli zależy Pani na 100% pewności powinna Pani zdecydować się na oznaczenie poziomu betaHCG (tzw test z krwi) lub badanie USG. Test z krwi należy wykonać co najmniej 10 dni po stosunku.
Pozdrawiam