Czy test ciążowy może się mylić?

Witam, mam mały problem i zalicza się do tego między innymi brak okresu. W związku z tym chciałabym zapytać, czy test ciążowy może się mylić? Zacznę od tego, że ostatni okres miałam 29 stycznia i trwał 4 dni. Niestety, do tej pory nie dostałam następnego. Test ciążowy robiłam 14 marca i wyszedł negatywny. Czy jest prawdopodobne, że po takim czasie od ostatniego okresu test ciążowy może się mylić? Czy w ogóle test ciążowy może się mylić? Nie wiem, co mam w tej sytuacji zrobić, czy poczekać jeszcze, czy zrobić test jeszcze raz, a może powinnam od razu udać się do lekarza? Słyszałam, że testy ciążowe do wykonania w domu są dość skuteczne, ale w mojej sytuacji zaczynam w to wątpić. Bardzo proszę o informację, czy test ciążowy może się mylić i o podpowiedź co mam w mojej sytuacji zrobić. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa przed można oznaczyć poziom beta hcg