Czy test ciążowy może wyjść fałszywy?

Mam 40 lat, ostatnia miesiączka była 27 października i trwała do 31 października, mam cykl miesiączkowy co 30 dni więc 27 listopada powinnam dostać miesiączkę, okres mi się spóźnia. Zrobiłam test 30 listopada i wyszedł negatywnie, nadal jednak nie mam miesiączki, a jak do tej pory miesiączki miałam regularne. Czy test mógł być fałszywy i jestem w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Teoretycznie, test powinien już dać wiarygodny wynik. W praktyce, warto jednak poczekać dłużej, dla pewności nawet do 2 tygodni po terminie spodziewanej miesiączki. Pozdrawiam serdecznie!