Czy test ciążowy można wykonać przed spodziewaną miesiączką?

Kiedy najwczesniej moge wykonac test ciazowy, czy moge zrobic to wczesniej niz przed spodziewana miesiaczka? Spoznilam sie z pierwsza tabletka z blistra, 15h po stosunku (okolo) zazylam Levonelle 1500 (tabletke po). Jak duze jest ryzyko ciazy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest niewielkie. Proszę wykonać test po 14 dniach od stosunku.