Czy test ciążowy wykrywa ciążę 2 tygodnie po stosunku?

Od 6 miesięcy biorę regularnie C*****, parę dni temu miałam normalny okres. Od jakiegoś tygodnia mam objawy ciąży, powiększone, bolące piersi, sutki zrobiły się ciemne i bolące, mam mdłości, wzdęcia, kłucia jajników. Zrobiłam dziś test ciążowy, czy dwa tygodnie po okresie może test wykryć ciąże? Proszę o pilną odpowiedź, wariuje od nerwów.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Test ciążowy jest wiarygodny w 10 dni od ewentualnego zapłodnienia. Jeśli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, to zapłodnienie raczej będzie uzależnione od daty błędu (np pominięcia tabletki, stosowania leków zmniejszających jej skuteczność itp) niż od daty miesiączki.
Proponuję zrobić test ciążowy i (niezależnie od jego wyniku) skontaktować się z lekarzem.