Czy test Elisa może być fałszywie dodatni?

Żona od 2 lat leczy się na boleriozę, w tym okresie wybrała 3serje antybiotyków , niestety przeciwciała w klasie igm w tescie elisa cały czas rosną i ostatnio 2 tygodnie temu były igm-41 igg-8.W kwietniu tego roku igm-35.Lekarka twierdzi że wskazywało by to na ciągłe świeże ukąszenia,ale my nic takiego nie kojarzymy żeby miało miejsce tymbardziej że wszyscy jesteśmy przeczuleni i zawsze po spacerach przeglądamy nasze ciała pod kątem kleszczy.Pytanie czy test elisa może być fałszywie dodatni?.

Test może być fałszywie dodatni ale rzadko. Czyści widzimy nawroty igm w "starych " boreliozach.
Proszę zrobić western Blot lub lepiej LTT borelia.