Czy test jest 100%?

Witam.
Mam pytanie w sprawie testu ciążowego-przy 27 dniowym cyklu okres spóźniał mi się ok.5 dni, zrobiłam więc 1 test, godz. później 2gi-oba wyszły pozytywnie -po sekundzie-wyraźne bardzo. Ale nurtuje mnie taka sprawa- dziś, że będąc za "potrzebą " w toalecie miałam zaparcie więc musiałam troszkę się wysilić i w tym momencie jak by nastąpiło krwawienie z lekkimi strzępkami nabłonka-i teraz nie mam pewności, czy test zadziałał prawidłowo, czy ja nie jestem jednak w ciąży,może zwyczajnie mi się okres spóźnia -tylko czemu ten test wyszedł aż tak "bardzo " pozytywnie?

Dziękuję i pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Dwukrotnie dodatni test ciążowy płytkowy z moczu świadczy w zdecydowanej większości przypadków o ciąży. W tej sytuacji należy niezwłocznie zgłosić się do ginekologa w celu zbadania i ultrasonograficznej oceny narządu rodnego. W czasie wczesnej ciąży może wystąpić skąpe krwawienie imitujące miesiączkę, jednak może to też świadczyć o zaburzeniu implantacji zarodka i utracie ciąży. Tak czy inaczej koniecznie należy się zgłosić do ginekologa. Proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.