Czy test na HIV Combi należy powtórzyć?

Witam, mam pytanie - czy test na HIV Combi (przeciwciała plus antygen) o wyniku ujemnym (bez wątpliwości) wykonany w 13 tygodniu od zdarzenia, które mnie niepokoi (3 mies plus tydz) jest wynikiem pewnym, czy trzeba go powtarzać? Podkreślam, że chodzi o test combi, bo wiem, że w przypadku testu 3 generacji należałoby powtórzyć po 6 mies

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze pewny lecz dla pewnosci proponuje powtorzyć test za miesiąc i udac sie do Poradni chorób zakaźnych.