Czy test narkotykowy wykryje bierne palenie?

Jakiś czas temu przestałam palić, rodzice od czasu do czasu robią mi domowe testy na narkotyki, ponieważ boją się, że nałóg powróci. Ja wiem, że nie wróci, ale oni mi nie wierzą i ja to rozumiem, dlatego nie mam nic przeciwko tym testom tym bardziej, że nie mam nic do ukrycia, może w ten sposób nabiorą do mnie ponownego zaufania. Mam jednak pewne obawy, ponieważ moja bliska przyjaciółka organizuje urodziny w takim osiedlowym klubiku, gdzie na pewno będą palić maryśkę - czy ileś godzin spędzonych wśród oparów nie wpłynie na pozytywny wynik testu, który rodzice na pewno mi zrobią? Nie chciałabym pójściem na tą imprezę wszystkiego zaprzepaścić. Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witamy serdecznie,

Domowy test na obecność narkotyków może wykazać fakt biernego palenia marihuany. Są to jednak bardzo sporadyczne sytuacje. Szczególnie niebezpieczne jest przebywanie w małych, niewentylowanych pomieszczeniach, w których wiele osób pali marihuanę. Stężenie oparów narkotyku w powietrzu musi być naprawdę duże aby test to wykazał.

Dla zachowania zaufania rodziców powinna Pani unikać miejsc, które niosą zagrożenie wystąpienia dodatniego testu pomimo braku zażywania narkotyku