Czy test w kierunku boreliozy jest wystarczający w diagnostyce?

Dzień dobry. Chciałbym profilaktycznie przebadać się pod kątem boreliozy (nigdy nie miałem rumienia wędrującego, po prostu chcę mieć spokój duszy po licznych letnich wczasach). Czy badanie "Test Borelioza IgG" oferowane w katalogu laboratorium wystarczy?

Nie ma objawów, nie ma choroby. Na takiej zasadzie mógłby pan badać się w kierunku gruźlicy, salmonelli, mycoplazmy, chlamydi itp. Wszystko bez sensu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu szuka pan dziury w całym to na początek robi się badanie poziomu p-ciał przeciwko Borelii metodą Elisa. W przypadku podwyższonego poziomu wykonuje się test Western bloot.